ІЗ НАГОДИ ЮВІЛЕЙНОГО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПРОФЕСОРА РОМАЄВА СЕРГІЯ МИКОЛАЙОВИЧА

Как дружно рубили канаты, И вдаль уходила земля,

И волны нам пели, и каждый пятый,

как правило, был у руля.

Ці рядки з відомої пісні стали змістом життя професора, відомого науковця Ромаєва Сергія Миколайовича. Погодьтеся, минуле століття подарувало не лише еру відкриттів, наукових галузевих досягнень, воно подарувало людей, які навчилися й уміють працювати, цілком віддавати себе людям. Приємно, що такі люди є поруч. Саме в професора Сергія Миколайовича Ромаєва нині свято.

Настала 70 весна в житті відомого вченого, організатора, доброї, щирої людини. Здається, не кожен із нас може бути одночасно й талановитим науковцем, визнаним лектором, і гарним чоловіком, батьком та дідусем.

Основним напрямком роботи професора Сергія Миколайовича Ромаєва є розробка та обґрунтування вживання зшиваючих апаратів, лазерних, світлодіодних у хірургічній практиці.

24 травня 2017 р. відзначено ювілей відомого вченого, доктора медичних наук, професора Сергія Миколайовича Ромаєва. Колеги й інтерни знають його як просвітителя, лектора, вченого, громадського діяча та просто гарного співрозмовника, душевну, добру людину. Він пройшов шлях від поставленої мети до вагомих досягнень у своїй справі, використовуючи власні зусилля, допитливість та одвічний пошук. Сергій Миколайович упевнено йде шляхом учителя, який відкриває стежинки для спадкоємців наукової творчості в хірургії. Він навчає своїх учнів бути гідними фахівцями в обраній галузі медицини, з уважністю та повагою ставитися до людей, завжди пам’ятати лікарський обов’язок, дбайливо ставитися до своєї спеціальності, намагаючись зберегти головне високопрофесійний підхід до кожного пацієнта. Сергій Миколайович Ромаєв народився 24 травня 1947 р. у м. Дзержинський Горьківської області в родині лікарів. Працювати майбутній учений почав у студентські роки фельдшером, а згодом лікарем станції швидкої та невідкладної медичної допомоги. Одразу після закінчення Харківського медичного інституту (1965–1971) служив лікарем у рядах Радянської Армії. А у 1974 р. після строкової служби обійняв посаду асистента кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії Українського інституту удосконалення лікарів, де він працював з 1974 до 1995 р. Успіхи в навчанні, сумління й наплегливість, професійні здібності й порядність дали змогу молодому фахівцю успішно захистити кандидатську дисертацію у 1980 р. за темою: «Обоснование к применению механического шва при операциях на органах женского таза», а 1995 р.— докторську дисертацію за темою: «Применение СО2‑лазера при оперативных вмешательствах на органах женского таза».

У 1996 р. Сергій Миколайович обійняв посаду професора кафедри ендоскопії, хірургії та топографічної анатомії Харківської медичної академії післядипломної освіти. У цей період С. М. Ромаєв обґрунтовував доцільність використання зшиваючих апаратів у хірургічній практиці. Це був лише початок наукової творчості майбутнього відомого вченого й лікаря. У 2004–2005 рр.— декан хірургічного факультету, а в 2006–2008 рр.— проректор із наукової роботи ХМАПО. Втім, справжня наука вимагає, аби будь‑які теоретичні припущення підтверджувалися практичними результатами. З’ясування доцільності використання лазера в хірургічній практиці лікаря стало змістом наукової діяльності вченого. Ним доведено значущість фотодинамічної терапії. Уперше були запроваджені в практичну охорону здоров’я методологічні підходи до використання лазера під час хірургічного втручання, а також можливість прогнозування перебігу хвороби після використання світлодіодних апаратів. Учений ініціював три важливих галузевих науковомедичних форуми: дві міжнародні конференції з наукових підходів до практичного використання лазера в хірургії (м. Черкаси, 2014, 2016) та семінар із міжнародною участю з використання фотодинамічної терапії в медицині (м. Черкаси, 2015).

Особисто вперше видатним науковцем було запроваджено й утілено програму з оптимізації хірургічних утручань. С. М. Ромаєв є автором 6 монографій, 15 патентів та 250 наукових праць. Під його керівництвом виконано п’ять дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук та дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук.

Сергій Миколайович зразковий сім’янин, любов до медицини та атмосфера високої гуманності домінує в родині лікарів Ромаєвих. Мати Сергія зуміла прищепити синові повагу до праці, допитливість, щирість до людей. Напевно, ця виплекана матір’ю‑лікарем людяність і визначила його життєвий вибір. Естафету лікарської родини продовжила жінка Сергія Миколайовича Вікторія Петрівна Ромаєва, доцент ХМАПО, акушер‑гінеколог, яка є супутницею та вічною музою вченого.

Від усієї душі хочеться побажати ВАМ, ШАНОВНИЙ ПРОФЕСОРЕ, творчої наснаги для подальших наукових звершень і відкриттів, міцного здоров’я, родинного тепла й затишку!

Завідувач кафедри, д-р мед. наук, доц. Багмут Ірина Юріївна

 

Короткая ссылка на эту статью: http://promedosvity.in.ua/?p=2703

Оставить комментарий

You must be logged in to post a comment.